środa, 4 grudnia 2013

Relacja z seminarium z Senseiem Włodzimierzem Kwieciński

Sensei Włodzimierz Kwieciński i Sensei Lars Lassen
W ostatni weekend członkowie naszego klubu uczestniczyli w organizowanym w Seminarium Mistrzowskim z Senseiem Włodzimierzem Kwiecińskim. W treningach uczestniczyła prawie cała grupa zaawansowana naszego klubu. W seminarium uczestniczyło również wiele osób ze Szczecina, Piły, Koszalina, Gdyni, Wejherowa. 
Na pierwszym piątkowym treningu Sensei przedstawił podstawy kata Empi, w tym ustawienie bioder i odpowiednie wykorzystywanie centrum w technikach. Choć trening był krótki - trwał ledwie 1,5 godziny - to był bardzo intensywny i stanowił niezbędna bazę do treningów sobotnich.
Sobotni poranny trening Sensei Kwieciński rozpoczął od podstawowych technik, a następnie przeszedł do kata Empi wraz z elementami bunkai. Trening cechował się dużą ilością wiedzy przekazywanej przez prowadzącego przeplatanym mocnym i dynamicznym wykonywaniem kata. 
Niestety dwa sobotnie treningi nie wystarczyły do przerobienia w całości jeszcze kata Tekki Nidan. Sensei przedstawił jednakże prawidłową formę, którą udało nam się przetrenować ledwie parę razy. 
Po treningu udało nam się zrobić pamiątkowe zdjęcie z Senseiem jak i zaanonsować mu naszą chęć dołączenia do Polskiego Związku Karate Tradycyjnego na początku roku. 
Seminarium w opinii wszystkich stało na bardzo wysokim poziomie. Z niecierpliwością czekamy na następne.
Oss !!
od lewej: Jakub Bobrowski, Adam Milczarek, Sensei Włodzimierz Kwieciński,
Lars Lassen, Kamil Bobrowski