wtorek, 17 lipca 2018

15.07.18 dojechaliśmy szczęśliwie do Hotelu Manor w Olsztynie. Ośrodek przygotowany pod wypoczynek dla młodzieży i obozów sportowych, takich jak nasz. Wszyscy najedzeni, wypoczęci i uśmiechnięci.

Za nami już pierwszy dzień treningowy. Pierwszy trening to swoista rozgrzewka prowadzona przez senseia Adama. Przypomnienie o prawidłowym ustawieniu bioder i wyproście nogi zakrocznej w trakcie ataku w shomen, oraz ugięcie jej w blokach w haimen. Kolejną, już trudniejszą rzeczą jest prawidłowe rozluźnienie bioder przed krokiem do przodu z wyginięciem kolana. Na podstawach dzieci budują swoje fundamenty. Wszystko to by doskonalić kata heian shodan, które towarzyszy karatece przez całe życie, a zasady są wsp ólne dla wszystkich technik.

Grupa starsza rozpoczęła przygotowania do nauki enpi podstawowego kata dla starszych pasów. Nieco problemów przy nauce age-tsuki i hiza geru pokazuje młodzieży, że z nauką musi postępować stopniowo, bo w każdym kata znajdzie się coś ciekawego, co motywuje do poznawania nowych technik.

Zapraszamy do galerii zdjęć na naszej stronie facebooka.